Działalność promocyjna

Działalność promocyjna

 Działalność promocyjna pracowników i doktorantów

Katedry Profilaktyki Chorób Metabolicznych

 Zespół Katedy  bierze udział w wielu  akcjach promujących zdrowy styl życia.  We współpracy z Urzędem Miasta Bytom i Biurem Promocji Miasta uczestniczy w cyklicznych wykładach dla mieszkańców dotyczących zdrowego trybu życia i profilaktyki chorób przewlekłych.

Dr hab. n. med. Bartosz Hudzik, prof. SUM jest współrealizatorem akcji edukacyjno-promocyjnej realizowanej w zespole  III Katedry i Kliniki Kardiologii SUM (której też jest pracownikiem) „Zawał serca – wygraj z czasem”.

W ramach współpracy ze Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu studenci Studiów Doktoranckiego prowadzą edukację zdrowotną w zakresie prawidłowego odżywiania się (diety specjalnego przeznaczenia, z ograniczeniem soli, białka) wśród pacjentów z ciężką niewydolnością serca. Interwencja żywieniowa (choć bardzo trudna w realizacji) w tej grupie chorych jest niezmiernie ważna, wpływa bowiem na poprawę  jakości życia i rokowanie odległe.

Zespół Katedry współpracuje także ze szkołami województwa ( m.in. ZSK w Zabrzu) w ramach promocji Wydziału oraz Uniwersytetu Licealisty. Prowadzi wykłady z zakresu medycyny, dietetyki i zdrowia publicznego dla licealistów a dla uczniów lat niższych prezentacje w zakresie promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej .


 

Członek zespołu Katedry

dr hab. n. med. prof. SUM Bartosz Hudzik

ekspertem Medonetu

 Link:

https://www.medonet.pl/porozmawiajmyoszczepionce,cvst--czyli-zakrzepica-zyl-mozgowych--jak-sie-objawia-powiklanie-po-szczepionce-,artykul,37812220.html

 

 


 

Działalnośc promocyjna Doktoranek Katedry

 

 


 

Wykłady z Zespołem Szkół Katolickich w Zabrzu w roku akademickim 2020/2021 zostały rozpoczęte!!!

  Źródło zdjęcia: http://katolicka.pl/liceum/wyklady-rozpoczete.html